Informace

Mgr. Jana Medalová, medalova@zskly.cz

24.11. pracovní sešit M str.41 cv.4, čtení str.5 cv.2

23.11.Slabikář str. 4 cv.1 (podepište prosím, že jste slyšeli domácí čtení), písanka str. 10 označené řádky ( stačí dvě slabiky na řádek)

20.11. M - str. 39 cv.3 (jen první dva sloupečky) cv.4 (jen zelené příklady)

19.11.DÚ - ŽA přikládat slabiky na str.47 cv. srdíčko (nepsat!) , písanka str. 8 označené dva řádky

18.11. Dnes je čtecí úkol v ŽA str.47 cv.kytička 

16.11. ŽA str.45 cv.pusa a kytička, M str.36 cv.3,4

13.11. ŽA - nové písmenko i,I - celou str. 44, písanka - dopsat str.7 (bez posledního řádku), M - str. 36 cv..2

12.11. Hv - Havelková

Poslechněte si tuto písničku: https://www.youtube.com/watch?v=OuMmlQLWMhI

 

12.11.ŽA str.43  otazník a tužka, M dodělat cv. 1 na str.36

 

11.11. ŽA str.43 sovička, M str.35 cv.1 , písanka str. 7 tři řádky (me,me,mé)

 

10.11. ŽA str. 42 cv.kytička, M str. 34 cv.5

9.11. Slova, která mohou děti skládat z písmen a slabik a číst je: pes,les,salám,Pepa,pusa,Ela,mela,Ola,láme,popel,pole,Olo,Elo,Emo,Ema,lupa,sůl,úl

9.11. Kdo máte možnost, zkusíme se spolu spojit zítra v devět hodin. Opravdu jen ten, kdo má možnost (bez kontroly účasti). Připravte si tabulku, fixu.

Dnešní úkoly - ŽA str. 41 celou. O víkend jsem Vám rozvezla nová písmenka a slabiky, pokud máte desky na písmenka, můžete si všechny lístečky do nich dát. Před vyplněním tužkou cvičení v ŽA  si vše najděte ve svých písmenkách a slabikách.

M - str. 34 cv.2,3 (ve cv. 1 a 4 máte vysvětlení)

Procvičujte si psaní písmenek - e,l,m třeba na tabulku do řádků

 

6.11. M - str.33 cv.6,7, ŽA - str.40 celou, písanka str. 6  další tři řádky

5.11. ŽA str.39 kytička, M - str. 33 cv.3,4

4.11. ŽA str. 38 kytička, písanka str. 6 první tři řádky

3. 11. Hv - Havelková

Přehrajte si několikrát tento odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=40-o5M4md7s a pokuste se písničku zazpívat (Kolíbej, Janku).

 

2.11. ŽA - str.37 celá

          M - str. 30 cv.4 - vybrat si tři obrázky a napsat na ně příklad

 

23.10.Dobré ráno, dnešní práce na pátek:

Živá abeceda - str.35 hvězdička, celá str. 36 - básničku u papouška se nazpaměť neučte, ale poprosím dospělé jen o její přečtení (Anička, Péťa a Barunka - samostatně).
 Písanka - str. 5 a 6  řádek. 
Pracovní sešit z matematiky - str. 29 cv. 4,5, str. 30 cv. 2,3
Přeji vám hezké podzimní prázdniny!

 

 

20.10. Dobré ráno, moc děkuju za krásné sms od rodičů s poděkováním a popisem nadšení dětí z povídání na kameře v aplikaci Whats App. Jelikož šlo o nečekanou nabídku, nebyly všechny děti přítomny doma a já už byla také upovídaná, tak máme domluveno povídání s některými ještě i dnes.

Některé děti zůstaly po společném čtení a počítání se mnou připojeny a povídaly si pak spolu beze mě. Pokud bychom ještě někdy takto spolu komunikovali, udělám zase jiné skupinky kamarádů.

Práce pro dnešní den:

Živá abeceda str. 34 cvičení u sovy – čtení slabik v ŽA, sestavování slabik z papírových písmen (ma,me,mo,la,le,lo,sa,se,so a má,mé,mó,lá,lé,ló,sá,sé,só), str. 34 cvičení s hvězdičkou (toto čtení slov je pro děti těžké, zařaďte ho prosím jen po vašem uvážení, že se žáček soustředí, není unavený, apod.)

Pracovní sešit matematika – Nejprve na str.28 chvilku na jakémkoliv řádku trénovat 4, pak udělat pod tu nejhezčí 4 hvězdičku. Pak na str.29 cv.1,2 (Povídejte si prosím s dětmi, kolik sov bylo v hnízdě a kolik na větvích bez hnízda a kolik bylo všech sov dohromady a děti až pak napíší zápis příkladu do čtverečků 1+3=4,3+1=4 nahlas si ho diktují a pak přečtou.

Moc děkuju všem dospělým a ve středu v 9 hodin další pokus společného spojení.

p.uč. Medalová

 

19.10. Dobrý den, omlouvám se za potíže. Napíši Vám, co jsem měla na dnešek připravené na výuku a poprosím Vás o vypracování.

Živá abeceda-kontrola slov ve stromech u sovy na str.31, kontrola vybarvených věcí na klaunovi s písmenem S na str. 30, kontrola čtení písmen u kytičky na str. 32.

Nové věci v Živé abecedě- str. 33 u srdíčka říct si obrázek, vytleskat slabiky, položit na správné místo papírové písmeno, dát papírová písmena pryč a napsat je tužkou ve velkém tiskacím písmu ( O a E ve slově opice, 2xO ve slově okno, LOS ve slově los - vysvětlete prosím dětem, co je los).

str. 33 v Živé abecedě čtení u sovy řádky z tabule

Písanka (malý sešit) - str.4 pátý a šestý řádek - vždy jednou obtáhnout vytečkované písmeno a pak sám jednou, vše perem. Prosím o kontrolu správného držení pera a správného posazení u stolu.

Pracovní sešit matematiky - kontrola přečtení zápisů z domácí práce na str. 27 z cv. 3,4.

Nové věci - str.27 cv. 5,6, str. 31 cv. 1  jen první sloupeček - prosím, ať děti zápis nahlas přečtou. Na tabulku zkusit napsat 4 a pár 4 si zkusit napsat tužkou v pracovním sešitě na str.28 ( opravdu jen zkusit, psát ji odshora)

Moc děkuji všem dospělým a věřím, že se ve středu s dětmi v 9 hodin uslyším. 

Zítra po osmé hodině zde opět najdete práci na úterý.

p.uč. Medalová

 

16.10. Hezký pátek, dnes a přes víkend procvičujte - poznávání písmenek, skládání slov ze slabik, řadu čísel nula až pět.

V Živé abecedě na str.31 ve stromečkách zkuste najít slova tzn., že zakroužkujte vždy dvě slabiky nebo písmeno a slabiku tak, že po přečtení dohromady vznikne slovo. Na str. 30 vybarvěte na klaunovi jen ty části, které obsahují písmeno S. Např. Řekněte si: Klaun má kapsu. Slyším v tomto slově S, tak kapsu vybarvím. Na str. 32 se podívejte na nové písmenko. Poproste dospělého (Anička, Péťa, Barunka si přečtou sami), aby vám přečetl básničku. Prohlédněte si obrázky , které začínají na písmenko O. U kytičky si ukazujte a čtěte dva řádky písmenek.. U modré tužky obtáhněte písmeno O a u červené tužky namalujte obrázky začínající písmenem O.

Pracovní sešit z matematiky-str. 27 Povídejte si s dospělým a za jeho pomoci vypracujte cvičení 1,3,4.

V pondělí si vše ukážeme a společně přečteme.

Ahoj v pondělí v 9 hodin! p.uč. Medalová

Slova na skládání ze slabik: máma, malá, mele, máme, sele, láme, malé, sama.

 

15.10. Procvičování na dnešní den: čtení u sovy v Živé abecedě str. 31 všechny stromečky. Psaní číslice 3 v Uvolňovacích cvicích ze strany s pejskem  na str. 3 - jeden dle výběru řádek.

Zítra po do půl deváté zde napíši procvičování na pátek. 

Uvidíme se v pondělí opět v devět hodin, ve středu a ve čtvrtek.

p.uč. Medalová

 

14.10 Dobrý den, na Vámi napsané ve velkém notýsku e-maily jsem teď odeslala návod na připojení na distanční výuku. Zítra v devět hodin máme první hodinu. Budeme společně připojeni od 9-9,45 hodin. Další hodinu po přestávce je možné na individuální konzultace nebo ve skupinkách... Další takto probíhající hodina bude v pondělí, ve středu a ve čtvrtek. Pak mají děti prázdniny. Dny, kdy nebudeme mít výuku přes pc, prosím o vypracovávání úkolů, které dětem (tedy pro čtení dospělých) budu psát sem. 

Zítra v 9 hodin (je to povinné) ahoj! p.uč. Medalová

 

13.10.Dobrý den, dnešní DÚ - písanka dva řádky e, é.

Děti dostaly do sáčků písmenka, číslice, slabiky, do tašky tabulku a všechny pracovní sešity.

Zítra Vám na e-mail pošlu pokyny, jak se připojí a od čtvrtka 8 hodin budeme vyučovat na dálku.

Vše si zítra ještě napíšeme nebo individuálně vyřešíme. Jedná se o dobu čtvrtek tento týden až pátek příštího týdne, pak jsou týden prázdniny.

Pevně věřím, že se s dětmi  společně uvidíme 2.11. ve zdraví ve třídě.

p.uč. Medalová

 

12.10. Hezké pondělí, zítra se fotíme. Jak to bude probíhat, jsem napsala sem v pátek 9.10.

Dnes jsme procvičovali písmenko S a skládání a čtení slabik. Některé děti dostaly jedničku z psaní psacího e (ještě nemají v notýsku - zítra).

O matematiku jsme se naučili nové znaménko - plus a četli jsme zápisy příkladů. DÚ - je v pracovním sešitě matematiky str.24 cv.3. Prosím dospělé, aby dětem přečetli zadání obou příkladů. Děkuju.

O etickou výchovu si už podruhé povídáme o ulízení hraček, pokojíčku, domácností a svých věcí.

Hezké odpoledne!

 

 

9.10. Hezký pátek všem! Dnes jsme se naučili nové písmenko S. Stále procvičujeme čtení písmen a skládání slov ze slabik. Děti si nesou opět domů sáčky na procvičování. V matematice procvičujeme geometrické tvary, řadu čísel 0-5 a porovnávání čísel 0-5.

DÚ jsou 4 řádky označené v písance.

Přes víkend prosím ořezejte pastelky a doplňte lepidla. Jsou to naši každodenní pomocníci o ČJ,M,VV,Pč,Prv.

V příštím týdnu stále pokračuje sběr papíru.

Měli bychom se v úterý fotit - dám včas vědět, zda vše platí. Pokud nechcete, aby se dítě fotilo, napište mi to do malého notýsku. Jedná se o fotografie s kalendářem vhodné například jako vánoční dárek. Každý vyfocený si odnese sadu fotografií domu a pokud ji nebudete chtít - vrátíte ji. Pokud ano - zaplatíte 300Kč.

O výtvarku jsme tupovali do anilinek namočeným ubrouskem podzimní strom.

26.-30.10 jsou týden podzimní prázdniny.

Pohodový víkend a v pondělí ahoj! p.uč. Medalová

 

8.10. Dobrý den, dnešní DÚ je z Živé abecedy str.27 červená mašlička a opět skládání slov ze slabik v sáčku. Je krásně ve škole poznat, které děti doma slova procvičovaly.

Včera jsme byli na moc pěkné návštěvě v knihovně v Neratovicích. Děti byly skvělé - v autobuse i v knihovně. Paní knihovnice měla připravený přiměřeně věku a motivačně celou dobu program a na závěr práci s knihou Zelené prasátko.

Děti mají v notýsku napsané ředitelské volno 26.10. Podepište to prosím na str.2 ve velkém notýsku. Děkuji.

Připomínám sběr papíru - třídy jsou pak ohodnoceny sladkostmi.

Hezké odpoledne a zítra ahoj! p.uč. Medalová

6.10. Hezký den, dnes si děti nesou ve velkém notýsku 4 jedničky - z matematiky z cvičení v pracovním sešitě z porovnávání a druhá je motivační z matematiky z aktivity poslechu počítání spolužáka a následně zápisu příkladu na porovnávání. Další jednička je z výtvarné výchovy a pracovních činností z aktivit na vytváření jablíčkovo - hruškových obrázků.

Dnes mají děti úkol v pracovním sešitě matematiky a opět mají sáček - tentokrát se slabikami a napsaná slova, která po přečtení dospělým by měly děti složit. a přečíst. Tyto činnosti děláme každý den ve škole, ale teď na začátku čtení je důležité i domácí každodenní procvičování. Moc všem rodičům děkuji  - vše se Vám po Vánocích vrátí, kdy už děti budou více samostatné ve čtení a ve vypracování úkolů.

Zítra jedeme do knihovny - s sebou do školy jen batůžek se svačinou a nezapomeňte KLÍČE od šatny.Vrátíme se na oběd.

Dnešní úkoly přineste až ve čtvrtek.

Ahoj zítra! p.uč. Medalová

 

5.10. Dobrý den, dnešní domácí úkol je z ČJ - děti mají sáčky s písmeny - každý den s nimi pracujeme ve škole a mohou si procvičovat i doma - diktát písmenek, skládání slabik. Dále je za úkol (který podepište prosím) čtení v Živé abecedě - kytička na straně 25. Mějte prosím trpělivost (můžete do sešitu udělat dětem obloučky na spojení písmen ve slabiku a naopak, komu to jde, ať čte jen jednou, aby to neříkal ve škole zpaměti. Anička, Péťa a Barunka si mohou přečíst i říkanku u papouška na str.24. Dnes jsme se učili psát číslici 2. Děti si vzaly domu tabulku a mohou na ni trénovat psaní 1 a 2.

V ŽA mají děti vložený malý notýsek a v něm mají informace o sběru papíru (5.10.-16.10.). Sběr se vozí do kolárny na hřišti školy a stačí, když dětem do tohoto malého notýsku napíšete kolik kg to je.

Ve středu 7.10. jedeme do knihovny v Neratovicích. Do školy si děti přinesou jen batůžek se svačinou. Vrátíme se stejně jako nám končí vyučování a půjdeme na oběd.

Hezké odpoledne a zítra ahoj p.uč. Medalová

 

 2.10. Dnešní jablíčko-hruškovo-oříškový den moc děkujeme Fandikovi a Pepínovi za jablka, hrušky a oříšky. Ochutnávali jsme, tiskali jsme, skládali jsme a lepili skutečné i papírové ovoce.

Jen paní učitelka měla popletený den a místo vlaštovky stále říkala včelička, když děti složily slovo máma a měly ho otočit, nevznikla hruška ale "štrůdl". A naplánovala si toho tolik o jablíčkách a hruškách, že budeme ještě v pondělí pokračovat.

DÚ na víkend je zahrát si každý den s někým  (prosím s tím, kdo umí číst a psát!) pexeso s písmenky. Pracovní sešit matematiky - porovnávání ve cv.5 na str. se slepičkami.

Ráno nám moc hezky Barunka vyprávěla a ukazovala fotky z výletu do ekocentra Koniklec. Těším se v pondělí na vyprávění ostatních dětí, co zažily o tento víkend! A na příští týden mám připravené nové tancování na písničku o jablíčku. p.uč. Medalová

 

1.10.Hezké odpoledne, dnes jsme po tělocviku dále procvičovali čtení a skládání slabik a slov - la,ma,lá,má, Ála,máma,má,malá.

Dnes je Mezinárodní den seniorů - každý z dětí si nese domů srdíčko s obrázkem pro babičku nebo dědu.

DÚ - písanka 3 řádky deště a zahrát si pexeso s písmenky (hledají se dvojice tiskací podoba písmene s psací )

Zítra ahoj p.uč. Medalová

30.9. Dobrý den, dnes je sice středa, ale děti si nesou domů úkol -  řádek čtení v ŽA. Je to jen na procvičování.

Dnes jsme o matematiku i český jazyk hodně pracovali s kartičkami - s čísly a s písmeny.

O výtvarnou výchovu jsme dělali frotáž listů.

Děti se dokáží velmi dobře zapojit do práce samostatné i ve dvojici. Od začátku školního roku děláme po různých aktivitách sebehodnocení a vzájemné hodnocení žáků - malují smajlíky, zatleskání, poskoky, pohlazení, razítka a v současné době už většina žáků dokáže i jednoduše slovně ohodnotit práci.

Zítra ahoj! p.uč. Medalová

 

29.9. Hezký den, dnes jsme procvičovali poznávání písmenek a,m,l v tiskací a psané podobě, psaní rovných čar, porovnávání číslic O až 5 a naučili jsme se na další písničku procvičovací cviky před psaním.

DÚ je z Uvolňovacích cviků - dva řádky označené červeným puntíkem.

Prosím o každodenní kontrolu penálu - potřebujeme každý den ořezané pastelky a tužky.

Ahoj zítra! p.uč. Medalová

 

25.9. Dobrý den, dnes jsme den protančili! 

Ze sledování operetky od Z.Svěráka a J.Uhlíře O Budulínkovi jsme vyvodili nové písmenko - L.

Každý den skládáme z papírových písmen podle diktátu řadu písmen a dnes jsme skládali i slabiky. Písmenka má každý žák ve škole v sáčku a rozdáváme je jen k dané práci.

O matematiku jsme procvičovali čtení zápisu porovnávání číslic a množství 0 až 5.

O pracovní činnosti jsme nakreslili lva a nastříhali a nalepili mu proužky na hřívu a na ocas.

Užijte si prodloužený víkend a v úterý se těším na vyprávění zážitků z něj.

p. uč. Medalová

 

24.9. Hezký den, dnes je domácí úkol ze čtení v ŽA - prosím , aby byl podepsaný. 

Po protažení o tělocvik jsme skládali podle diktátu písmenka a pak jsme četli slabiky ma, má, MA, MÁ. 

O matematiku jsme procvičovali práci se znaménkem větší, menší a rovná se.

Hezké čtvrteční odpoledne všem a ahoj zítra! paní učitelka Medalová

 

23.9. Tak dnes je šikula každý prvňák z 1.A, protože já jsem včera nenapsala na stránky školy DÚ a všechny děti si ho pamatovaly a napsaly!!!

Dnes jsme celé vyučování měli motivované podzimem. Z písmen na listech javoru jsme složili slabiky MÁ a MA a pak vyskládali první slovo MÁMA.

V uvolňovacích cvicích jsme dělali rovné čáry k jehličnatému stromu. Vybarvovali podle pokynů jablíčka na jabloni v ŽA.

O matematiku jsme se seznámili s prvním znaménkem  - větší, menší. Pomocí magnetek jsme názorně rozdělovali množství na více a méně.

O výtvarnou výchovu jsme na drátek navlékali přírodniny (šípky, větvičky, kůru, listy). Vše jsme vyfotili a mělo by být zde na stránkách školy.

Dnes není úkol = je středa.

Hezké odpoledne! p.učitelka Medalová

 

19.9. Pěkné odpoledne, dnes jsme po tělocviku měli etickou výchovu a vyprávěli jsme si o péči pro domácí mazlíčky. O český jazyk jsme v uvolňovacích cvicích procvočovali na řákanku Skákal pes - horní oblouk a za domácí úkol na na říkanku Houpy, houpy - dolní oblouk. Děti si mohou zvolit na každý řádek obloučků jinou barvu a dělají ho tam a zpět na jednom řádku. 

V matematice jsme se seznámili s číslicí nula.

Užijte si děti sluníčka a zítra ahoj! p.uč. Medalová

 

18.9. Sluníčkový pátek všem, dnes jsme se naučili nové písmenko A. Písmenko A jsme i vymodelovali. 

V uvolňovacích cvicích jsme "jezdili" osmičku autem.

O matematiku jsme stále procvičovali počet a číslice 1 až 5. Hráli jsme hry s kostkou. 

DÚ je v pracovním sešitě v matematice na str.10 cv.4

Velký notýsek jsem si vybrala - mám ho u sebe.

Přes víkend poprosím o ořezání pastelek.

Přeji hezký víkend a v pondělí ahoj děti ve třídě!

p.učitelka Medalová

17.9. Hezký den, dnes je domácí úkol v uvolňovacích cvicích - pětkrát od nejbližší včeličky ke kytičce kroužit. Všechny kytičky na stránce.

Po rozvičení o první hodinu tělocviku  jsme si povídali a vytvořili koláž z našeho včerejšího vyučování v přírodě.

Naposledy jsme procvičili samotné písmenko M a zítra mu přidáme nového písmenkového kamaráda - A.

Prosím rodiče o poslání lístečku v Informačním zpravodaji, že ho četli.

Na shledanou v pátek. p.uč. Medalová

 

16.9. Hezký den, dnešní vyučování v přírodě bylo moc príma. U kostela jsme se pozdravili s přáním hezkého dne, rozcvičili a dál šli kolem stromů - lípy a jírovce směrem k lesu na Mikov. V lese jsme dělali matematické aktivity s číslicemi 1 až 5 a počtem obrázků 1 až 5. Češtinářské aktivity - četla jsem z knížky Pavouček Pája a hledali jsme písmenko psací a tiskací M,m. Užili jsme si sluníčka a pobytu na čerstvém vzduchu. Dnes je středa = není úkol.

Zítra ahoj! p. uč. Medalová

 

 15.9. Dobrý den, dnes děti dostaly jedničky z uvolňovacího cviku - vajíčka kolem kuřátka. Mají ji zapsanou v notýsku v kolonce psaní. Dělali jsme poprvé diktát písmen ( zatím jen malé a velké písmeno M,m) s papírovými písmenky (děti je mají ve škole - zatím jsem je domů neposílala).

Dramatizovali jsme pohádku O kamarádech medvídka.

O matematiku jsme opět procvičovali počet a číslice 1-5 a geometrické tvary v novém malém pracovním sešitě. V tomto sešitě mají i děti úkol na str.1 vybarvovat geometrické tvary stejnými barvami jako v horním cvičení, které jsme dělali ve škole.

Zítra se budeme celý den učit venku. Sejdeme se s dětmi normálně ve třídě a vyučování skončí v běžný čas tzn. 11,40 hod. Děti ať mají sportovní obuv a oblečení, batůžek s pitím, svačinou, kapesníkem, tužkou. Nezapomeňte na klíček od šatny na přezutí ráno do školy a odpoledne do družiny. 

Zítra ahoj všem dětem! p.uč. Medalová

 

14.9. Dobrý den všem, dnes jsme po rozcvičení o tělocvik měli etickou výchovu, kde jsme si četli motivační pohádku na kouzelná slovíčka děkuji, promiň, prosím a pak jsme dělali kvíz.

O matematiku jsme procvičovali další počet a číslice 4 a 5.

O český jazyk jsme po sluchové analýze pokládali písmenko M na správné místo ( začátek, konec, uprostřed slova). Na závěr hodiny jsme dělali uvolňovací cvik - kroužení kolem jablíčka. Zde mají děti i domácí úkol. Vyberou si 5 jablíček a kolem nich krouží. Mohou tužkou nebo pastelkami. Ve škole jsme kroužili 10x a počítali při tom do deseti.

Ve středu půjdeme na celé vyučování ven do lesa na Mikov. Zítra vše co s sebou napíši. Má být hezky, tak ať si, co nejvíce užijeme sluníčka a pobytu venku bez roušky.

Pěkné odpoledne! p.uč. Medalová

 

11.9. Hezký den, dnes jsme se naučili první písmenko M. Říkali jsme říkanku, vyhledávali jsme tiskací podobu písmene M v textu říkanky, malovali jsme obrázky od písmene M a z drátku jsme ho vymodelovali. Dívali jsme se na pohádku O makové panence a pak jsme dělali uvolňovací cvik mák (tečky).

O matematiku jsme procvičovali počet a číslice 1,2,3. V pracovním sešitě matematiky je DÚ - je zakroužkovaný. 

V tomto sešitě mají děti i vložené Školní zpravodaje. Prosím o vyplněn A4 listu, zájmové kroužky a označené (poslední listy) ve zpravodaji. Moc děkuji.

O pracovní činnosti jsme vyváleli a pak stočili jablíčka. 

Hezký víked všem! p.uč. Medalová

 

10.9. Tak máme za sebou první den s rouškami. Děti vše naprosto v pořádku zvládly.

O tělocvik jsme cvičili na opičí dráze ve dvojicích.

Druhou a třetí hodinu jsme v rámci procvičování uvolňovacích cviků udělali kočce ze včerejška klubíčka.

Hodně jsme s obrázky procvičovali  slabiky a první písmeno slova.

V Živé abecedě máme jedničku a hned pod ní domácí úkol. Cvičení jsme každému zakroužkovala a označila i zadání úkolu. Některé děti dokáží číst , tak si zadání přečtou, ostatním ho prosím přečte někdo z dospělých a úkol podepište.

V notýsku mají děti jedničku i z výtvarné výchovy - z pruhované kočky vodovkami, nalepení a klubíček kolem ní. Z tělocviku z cvičení na lavičkách.

Poslední hodinu jsme byli v okolí školy se podívat na dopravní značky.

Prosím o včasný příchod do školy - do prvního zvonění (7,55 hod) musí být žák ve třídě.

Konzultační hodiny první čtvrtek v měsíci znamenají: pokud budete mít potřebu konzultace se mnou nebo paní učitelkou na hudební výchovu, můžeme se v tento den sejít. Ale vzhledem k covidové situaci, Vás prosím , aby naše komunikace byla, co nejvíce přes telefon, sociální síťě, email apod.

 

Aničku a Stelinku moc pozdravuju a těším se na druhý náš společný pátek s prvňáky zítra ve škole! paní učitelka Medalová

 

9.9.Hezký den, dnes jsme první dvě hodiny vycházeli z pohádky O veliké řepě. Procvičovali jsme před, za, mezi. Poprvé jsme ( a naprosto bez chybně !!!) vytleskávali slabiky na svém jméně a pak i jiná slova.

Pak jsme řepu "nakrájeli" na geometrické tvary do hrnce a vše míchali (uvolňovací cvik ) do písanky.

O matematiku jsme vyvodili z pohádky O Smolíčkovi číslici 1 a naučili jsme se ji správně psát.

O výtvarnou výchovu jsme vodovkami malovali vesele barevné pruhy na kočičce.

Dnes není domácí úkol, protože je středa.

Děti dostaly jedničku do notýsku za čtení. Každý četl řádek nebo sloupeček v Živé abecedě.

Děkuji všem rodičům za včerejší účast na třídní schůzce.

p.uč. Medalová

 

8.9. Dnes jsme měli celé vyučování motivované papírovým drakem. O psaní jsme "psali" jeho ocas ve větru a říkali si básničku od J.Žáčka Drak. O matematiku jsme počítali, vybarvovali, vystřihovali geometrické tvary, z kterých jsme pak nalepili obličej draka. S draky jsme šli pak na školní hřiště, aby se mohli prolétnout. Fotky uvidíte na stránkách naší školy.

Dnes děti nemají domácí úkol. 

V 17 hodin se těším na rodiče na třídní schůzce. paní učitelka Medalová

 

7.9.Dnešní den máme první jedničku v notýsku. Věděli jsme kde je vpravo a kde vlevo. Za pět razítek v pracovním sešitě v matematice jsme dostali jedničku do notýsku.

První hodinu jsme měli tělocvik. Po rozcvičce jsme cvičili na lavičkách, s míčem a ve dvojicích.

O etickou výchovu jsme podepsali všichni dohodu o pravidlech chování naší třídy.

O psaní jsme dostali první domácí úkol. V písance na str. 2 k poslednímu kotěti pastelkou po dobu říkanky udělat motání nitě. Rodiče poprosím o podpis, že děti dělaly úkol doma a samostatně.

Zítra ahoj! paní učitelka Medalová

P.S. V úterý v 17 hodin třídní schůzka v naší třídě ( druhé dveře na chodbě směrem k jídelně).

4.9.Tak máme první pátek. Dnes jsme poprvé doplňovali do Živé abecedy a četli jsme z ní (řádky obrázků). Všechny děti dostaly razítko berušky do ŽA a v notýsku mají další razítko - sluníčko. Sluníčko dostaly děti za plnění úkolů před, nad, pod, první, poslední, do, mezi. 

Navštívila nás 1.B a ukázali jsme jim naši rozcvičovací říkanku - Hlava, ramena, kolena...

Počítali jsme kolik máme spolužaček holčiček a spolužáků chlapečků.

Poslední hodinu se každý sám sebe pozorně prohlédl v zrcátku a namaloval se. Obrázek je vylepený na dveřích naší třídy.

V notýsku ve sdělení rodičů mají děti vlepený lísteček o platbě do Klubu rodičů a za čtvrtky.

Hezký víkend všem přeje paní učitelka Medalová

 

3,9, Hezké čtvrteční odpoledne, dnes se nezapomeňte pochlubit v notýsku smajlíkem. Všichni jste si ho zasloužili za skvělou práci při vyplňování trojúhelníků. Plnili jste pokyny paní učitelky, dokázali jste klást správně otázky svým spolužákům, odpovídali jste celou větou paní učitelce na otázky. Trojúhelníky nám visí ve třídě a rodiče si je mohou prohlédnout o třídní schůzku v úterý 8.9. v 17 hodin. 

Malovali jsme sluníčka na záda spolužákovi a na stírací tabulku. Společně se sluníčky jsme se vyfotili a máme fotku na dveřích do naší třídy. 

Malovali jsme před školou křídami a to můžeme každé ráno nebo odpoledne ukázat rodičům při jejich doprovodu do školy.

Zítra máme již 4 vyučovací hodiny. tzn. do 11,40 h.

Ahoj v pátek! p.učitelka Medalová

2.9. Ahoj prvňáci, máme za sebou náš první společný den. Ukázali jsme si jídelnu, navštívili jsme ředitelnu, zavolali jsme do školního rozhlasu pozdrav všem dětem ve škole, seznámili jsme se s jmény nás všech ve třídě a byli jsme ve třídě za deváťáky našimi patrony.

Ukažte doma rodičům notýsek, který jste dostali a ať ho prosím nezapomenou vyplnit.

Zítra máme společně tři hodiny a pak buď opět můžete s dospělým odejít domů nebo zůstat na oběd a do ŠD. 

Do pátku si přineste věci na tělocvik a na vtvarnou výchovu. Bohužel v naší třídě není prostor na kufříky. Proto si věci vybereme, podepíšeme a uložíme do společných boxů.

Na zítra si do tašky dejte svačinu, pití, roušku v igelitovém sáčku, penál, stírací tabulku a vyplněný notýsek.

Ahoj ve čtvrtek! paní učitelka

 

1.9. Hezké první školní odpoledne, na zítra si prosím do školy připravte bačkůrky, penál, roušku v igelitovém sáčku a nezapomeňte klíček od šatny. Budeme si společně povídat dvě vyučovací hodiny tzn. do 9,40 hodin. Někdo se nasvačí a zůstane tu do oběda nebo pak i do družiny. Pro někoho si přijde někdo z dospělých hned v 9,40 a půjde domů. 

Rodiče poprosím o vyplněné papíry, aby dali dětem do tašky. My si je s paní asistentkou vybereme a pokud bude nějaká nejasnost - zavoláme nebo napíšeme.

Děti mohou nosit do konce týdne do školy pomůcky na tv a vv, které jsou napsané zde na stránkách. Tento týden ještě tělocvik mít nebudeme.Tělocvik prosím v látkovém sáčku a vše podepsané. Věci na vv si my podepíšeme a uložíme do společných boxů. V místnosti není místo na kufříky.

Zítra děti přinesou domu notýsek. Obalte jej a vyplňte prosím str.1. Notýsek budou nosit každý den do školy.

Celkem budete potřebovat 3x malý obal na sešit a 3x velký obal (Živá abeceda, matematika, písanka) - nepospíchá to, klidně počkejte, až je vždy děti přinesou domu. Nebo obaly dejte do tašky a my jim je s paní asistentkou obalíme.

Další dny bude zkrácené vyučování :

středa  do 9,40 hodin

čtvrtek - do 10,45 hodin

pátek - do 11,40 hodin

V úterý 8.9. v 17 hodin bude naše první schůzka.

Rodičům moc děkuji a s dětmi se těším zítra AHOJ poprvé v naší třídě! paní učitelka

Vítejte ve školním roce 2020/2021

31.8.2020

Dobrý večer všem prvňáčkům a rodičům, zítra se v osm hodin ráno všichni za každého počasí uvidíme za školou v družinovém domečku. Projdete tam bránou přes hřiště školy a za jídelnou už vše uvidíte nebo se Vás ujme některý z deváťáků. Přivítá Vás zde paní ředitelka školy a pan starosta. Každý z prvňáčků dostane eurodesky s uvítacím listem a s přihláškou do jídelny (vyplňte prosím nejlépe hned a odevzdejte vedoucí školní jídelny), do školní družiny, list o vyzvedávání žáka a informace o organizaci prvního týdne ve škole. Takže prosím, kdo teď čtete, vemte si prosím zítra s sebou tužku. Dále si hned děti vyzvednou klíčky od šatní skříňky.

Do budovy školy zítra nikdo z dospělých ani dětí nepůjde - nepotřebujete tedy s sebou nic -  jen děti úsměv a rodiče raději deštník.

Dobrou poslední předškoláckou noc a zítra se na Vás těším! paní učitelka J. Medalová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontaktní údaje

ZŠ J. A. Komenského Kly,
příspěvková organizace

  • dummy+420 731 718 205

  • dummy+420 731 718 205

  • dummy zs.kly@centrum.cz

Kalendář akcí

listopad 2020
Po Út St Čt So Ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Projekty

ovoce_web.jpg

Search